Objavljeno: 24. jun 2019. | Pogledano: 1648 puta
Učenici koji su primljeni u prvom upisnom roku:
Objavljeno: 17. jun 2019. | Pogledano: 160 puta
U petak 14.6.2019. u Studentskom hotelu, uz prisustvo mongobrojnih roditelja i profesora, održana je svečana podjela diploma maturantima Druge gimnazije Mostar. U Muzičkom dijelu programa učestvovali su Nerman Tikveša, Marija Herceg i Adrijan Tarčuki.
Objavljeno: 14. jun 2019. | Pogledano: 907 puta

Na osnovu  člana člana  68 . Zakona o srednjoškolskom
odgoju i obrazovanju(„Službene  novine"  HNK broj: 8/00,
4/04, 5/04, i 8/06) i člana 54 Pravila JU Druge gimnazije
Mostar,te u skladu sa Odlukom Ministarstva  obrazovanja,
nauke,kulture  i sporta HNK-a o raspisivanju konkursa
od 3.06.2019.godine JU Druga gimnazija  Mostar  objavljuje

Objavljeno: 13. jun 2019. | Pogledano: 108 puta
13.juna 2019. godine je na posebnoj svečanosti u Narodnom pozorištu nagrađeno 48 učenika i učenica iz Osnovnih škola i 34 učenika i učenice iz srednjih škola iz HNK-a za školsku 2018/2019. godinu. Priznanje za učenicu genracije Druge gimnazije Mostar dobila je Almedina  Omanović.
Objavljeno: 3. jun 2019. | Pogledano: 31 puta
Svim uposlenicima, sadašnjim i bivšim učenicima islamske vjeroispovijesti, želimo sretan i radostan nastupajući Bajram.
Objavljeno: 30. maj 2019. | Pogledano: 154 puta
Emina Demirović, Amar Korić, Armin Đidelija, Almedina Ždralić, Almedina Omanović, Adnan Bratić, Harun Šunje, Amna Brkan, Adnan Fazlagić, Nedim Lapo, Ehlimana Ćesić, Adnan Ulaković i Dženita Gadara – ovogodišnji dobitnci priznanja Pedagoškog zavoda Mostar.
Objavljeno: 25. maj 2019. | Pogledano: 112 puta
Dana 24.maja u kabinetu stranih jezika održana je promocija Biltena stranih jezika, koje uređuju prof. Indira Maksumić i Arnela Pandur zajedno sa svojim učenicima, te promocija školskog lista Naš učitelj, koji uređuju učenici Novinarske sekcije i prof. Seima Ekinović.
Objavljeno: 24. maj 2019. | Pogledano: 77 puta
 U sklopu ovogodišnjeg obilježavanja Sedmice mira i implementacije projekta Obrazovanje za mir, učenici naše škole su učestvovali 22.maja 2019.godine na Mirovnom događaju u Muzičkom centru Pavarotti u Mostaru. Pedagoški zavod Mostar je bio pokrovitelj događaja.
Objavljeno: 24. maj 2019. | Pogledano: 260 puta
Ramazan je proljeće za dušu vjernika, mjesec ibadeta, duhovnog čišćenja i uzdizanja, mjesec dobrih djela, mjesec oprosta, ali i mjesec okupljanja, obnove i jačanja veza, a upravo iftari predstavljaju vrelo snage i najljepših emocija. Pošto su najljepši oni iftari koji se dijele sa bliskim ljudima, kolektiv Druge gimnazije Mostar se u utorak 21. 5. 2019. okupio na zajedničkom iftarskom druženju u aščinici Saray.
Objavljeno: 19. maj 2019. | Pogledano: 182 puta
„Znam da ću se rado sjećati Druge gimnazije kao odlične podloge u znanju za nastavka svog obrazovanja, ali više zbog odličnih predavanja svojih profesora i profesorica na čemu sam im veoma zahvalna, kao i zbog mogućnosti sticanja brojnih prijateljstava širom Bosne i Hercegovine koje mi je podarila srednja škola.