Kantonalno takmičenje iz informatike
Objavljeno: 14. maj 2019. | Pogledano: 161 puta
Danas, 27. aprila, je u prostorijma Fakulteta informacijskih tehnologija održano Kantonalno takmičenje iz informatike na kojem su Drugu gimnaziju Mostar predstavljali: Selver Avdić, Lapo Nedim, Ilhana Džeko, Halil Fočić, Eldar Šoše, Majla Arap, Ehlimana Ćesić, Sadžida Džiho i Mirza Idriz.
Danas, 27. aprila, je u prostorijma Fakulteta informacijskih tehnologija održano Kantonalno takmičenje iz informatike na kojem su Drugu gimnaziju Mostar predstavljali: Selver Avdić, Lapo Nedim, Ilhana Džeko, Halil Fočić, Eldar Šoše, Majla Arap, Ehlimana Ćesić, Sadžida Džiho i Mirza Idriz.
Najbolje rezultate iz oblasti Web dizajna ostavrio je Nedim Lapo osvojivši prvo mjesto, dok je Eldar Šoše ostvario peto mjesto. U IT oblasti Ehlimana Ćesić ostvarila je drugo mjesto dok je u oblasti programiranja Ilhana Džeko osvojila četvrto mjesto a Majla Arap šesto mjesto. 
Iskrene čestitke svim učenicima za odlično predstavljanje škole na takmičenju, a posebne čestitke idu Nedimu i Ehlimani. Svakako čestitke i našoj Informatičkoj sekciji i profesorima Anesu Hadžiomeroviću i Lejli Trebović koji su pripremali učenike za takmičenje.