Opiši mi svoju zemlju ( Raconte moi de ton pays )
Objavljeno: 19. apr 2018. | Pogledano: 606 puta
Učenice Mia Elezović, Vanja Demirovski, Nejla Klepo, Irma Vuk i Ena Mrgan učestvovale su sa svojim radovima na konkursu izrade kratkog stripa na temu Opiši mi svoju  zemlju  ( Raconte-moi de ton pays), kog je raspisao Francuski institut u Bosni i Hercegovini u sklopu Dana frankofonije 2018.
Cilj ovog projekta bio je ispričati priču o svom gradu ili zemlji na osnovu mita, legende, običaja ili nekog reprezentativnog mjesta. Projekat je završen izradom velike strip ploče, na kojoj se nalaze svi pristigli radovi i koja će poslužiti kao svojevrstan vodič kroz Bosnu i Hercegovinu za frankofone govornike.
Iako nisu među nagrađenima, radovi naših učenika su pronašli mjesto  na zajedničkom panou, koji će uskoro krasiti i hol naše škole.
Izložba  strip ploče  i mali prijem za sve učesnike upriličena je 18.4.2018.godine u prostorijama Odjela Francuskog instituta u Mostaru.