Druga gimanzija Mostar sedmi put dobitnica nagrade Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke
Objavljeno: 22. dec 2022. | Pogledano: 36 puta

Učenici Druge gimnazije Mostar dobitnici su najvećih priznanja već sedam godina zaredom, od utemeljenja nagrade najboljim učenicima Federacije BiH. O kvaliteti naših učenika svjedoče i nagrade za najbolje studente koje su ove godine primili: Ema Dlakić, Haris Šunje i Minela Dugalić naši bivši učenici.

Druga gimnazija je idealna osnova za izgradnju znanja a gimnazije još od drevnih vremena važe za elitne škole koje su kroz historiju upisivali samo najbolji učenici. Srž našeg odgoja i obrazovanja je djelovanje na sve aspekte razvoja i cilju pružanja obimnog znanja učenicima iz svih nastavnih predmeta

O kvaliteti naše škole svjedoči dugogodišnja titula najbolje škole u HNK-a, naši učenici su svake godine do sada dobitnici nagrade Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke za najbolje učenike,  najviše osvojenih nagrada na svim takmičenjima, vrhunski nastavni kadar i vrhunska opremnljenost kabineta. Danas su na većini univerziteta naši bivši učenici dobitnici Rektorove nagrade, uspješni ljudi, inžinjeri, arhitekte, ljekari, profesori, pravnici...

Ponosni smo na sve naše bivše i sadašnje učenike. S obzirom da su učenici i učenice u središtu naše pozornosti, nastavit ćemo predano raditi kako bismo stvorili što bolje mogućnosti za razvoj njihovih intelektualnih sposobnosti ali i ljudskih vrijednosti. 

Čestitamo Harisu, Emi i Mineli!