In memoriam: Dobra, naša profesorica Nadžida
Objavljeno: 18. apr 2020. | Pogledano: 2268 puta

Kolektiv Druge gimnazije Mostar i mnogobrojne bivše učenike danas je ražalostila vijest da nas je nakon kraće bolesti napustila naša dugogodišnja profesorica matematike Nadžida Međedović.

Nadžidu pamtimo kao izuzetno vedru i omiljenu profesoricu koja je svoju ljubav prema matematici i bogato znanje nesebično prenosila novim generacijama i poticala učenike da u sebi pronađu ljubav prema znanosti. Posebno se isticala u radu sa darovitim učenicima, a učenici koji su pod njenim mentorstvom osvajali brojne nagrade danas su postali vrijedni akademski građani ne samo u Mostaru, nego diljem svijeta. Naglašavala im je važnost ulaganja u znanje, u samostalnost, u vjeru u sebe i svoje talente pa su njeni učenici danas i vrsni profesori matematike u našoj školi.

Kolege će je pamtiti po angažiranosti, srdačnosti i solidarnosti. Ostat će upamćena kao jedina profesorica koja je udobnost dobro plaćenog uredskog posla zamijenila za učionicu iz ljubavi prema učenicima i školi. Nadžida je bila profesorica u pravom značenju te riječi, uvijek spremna da poduči, pomogne, potakne, ne samo za matematiku već i za sve ostale životne aktivnosti.Ostat će u dragoj uspomeni brojnih naraštaja ne samo Mostaraca, nego i Hercegovaca koji su je poznavali kao tihu, vedru profesoricu prepoznatljivog sporog laganog koraka zbog bolnih koljena, uvijek nasmijanu i spremnu za rješavanje novog matematičkog zadatka i čitanje dobre knjige.

Profesoricu Nadžidu pamtit ćemo kao velikog znalca i nadasve dragu i omiljenu kolegicu i matematičarku koju su učenici iznimno cijenili i voljeli. Nezahvalna je i gotovo neprovediva zadaća navesti šta je sve učinila za nastavu i popularizaciju matematike a njen doprinos obrazovanju je nemjerljiv. Napustila nas je osoba za koju se s pravom može reći da je bila „Veliki profesor". Smrt profesorice Nadžide velik je i nenadoknadiv gubitak za našu znanstvenu zajednicu.

„Draga, naša, Nadžida, rahmet tvojoj duši i lahka ti zemlja hercegovačka."

Druga gimanzija Mostar

resources/internal/file_views/3036/1_received_234395667874558izrezana.jpeg