Još jedna nagrada za naše učenike koji su članovi tima CERIT i našeg profesora Anesa Hadžiomerovića.
Objavljeno: 11. dec 2022. | Pogledano: 211 puta

9.12.2022. godine naše učenice: Nizama Šuta, Hana Juklo, Lejla Nuhić, i bivši učenik Armin Đidelija zajedno sa prof. Anesom Hadžiomerovićem prisustvovali su „BH ENGINEERING WEEKS" u Sarajevu, kao i dodjeli nagrada i priznanja za najinovativnije inženjersko rješenje Made in BiH.

Dobitnici su nagrade za najbolji tehničko/inženjerski projekat/program u Bosni i Hercegovini u kategoriji TELEKOMUNIKACIJE. Projekat je pod nazivom "Redukcija šumskih požara”"Dani inženjerstva za cilj imaju okupljanje stručnjaka koji posjeduju znanje iz oblasti koje će uskoro postati pojmovi prisutni u svakom domaćinstvu.”

Made in BiH je priznanje koje ističe najbolje BH inženjerske projektne ideje i timove ali i proizvode, mora da inspiriše i ostale inženjere da se priključe ovakvim inženjerskim inovacijama i pokažu svoju tehničku izvrsnost. Made in BiH je prije svega nagrada za inženjersko rješenje ali i podrška projektu / proizvodu 2022.godine na nacionalnom nivou