K O N K U R S
Objavljeno: 25. sep 2020. | Pogledano: 917 puta
Na osnovu člana 62. i člana 96. Zakona o srednjoškolskom odgoju i obrazovanju („Službene novine HNK-a", broj: 08/00, 04/04, 05/04 i 08/06), člana 36. Pravila J.U. Druge gimnazije  Mostar,  Saglasnosti Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK-a broj: 05-02-34-1653-1/20 od 15.09.2020. godine i Odluke  Školskog odbor J.U. Druge gimnazije Mostar broj: 08-05-30-803/20 10.09.2020. godine, raspisuje se

K O N K U R S
za popunu upražnjenih radnih mjesta

Na određeno vrijeme do 15.07.2021. godine:

1. Profesor bosanskog jezika i književnosti .................... 1 izvršilac (11 časova nastave sedmično)
2. Profesor njemačkog jezika i književnosti ................... 1 izvršilac (20 časova nastave sedmično)
3. Profesor turskog jezika i književnosti ........................ 1 izvršilac (18 časova nastave sedmično)
4. Profesor latinskog jezika i književnosti...................... 1 izvršilac (8 časova nastave sedmično)
5. Profesor fizike............................................................. 1 izvršilac (4 časa nastave sedmično)
6. Profesor filozofije i logike ......................................... 1 izvršilac (12 časova nastave sedmično)
7. Profesor sociologije.................................................... 1 izvršilac (8 časova nastave sedmično)
8. Profesor psihologije.................................................... 1 izvršilac (6 časova nastave sedmično)
9. Profesor muzičke kulture............................................ 1 izvršilac (6 časova nastave sedmično)
10. Profesor biologije...................................................... 1 izvršilac (2 časa nastave sedmično)
11. Profesor hemije......................................................... 1 izvršilac (2 časa nastave sedmično)
12. Profesor engleskog jezika i književnosti................... 1 izvršilac (3 časa nastave sedmično)
13. Sekretar ........................................... 1 izvršilac (puno radno vrijeme do 31.08.2021. godine)

II
Pored općih Zakonom predviđenih uslova za zasnivanje radnog odnosa, kandidati moraju ispunjavati i posebne uslove predviđene važećim Zakonom o srednjoškolskom odgoju i obrazovanju, važećim Nastavnim planom i programom i ostalim normativnim aktima Škole.

III
Uz potpisanu prijavu na konkurs (obavezno navesti adresu i kontakt telefon) sa naznakom pozicije   na koju se kandidat prijavljuje, kandidati su dužni priložiti slijedeću dokumetaciju (original ili ovjerena kopija ne starija od 3 mjeseca):

a) Obavezna dokumentacija

- Biografija,
    - Diploma o stečenoj stručnoj spremi,
    - Izvod iz matične knjige rođenih,
    - Uvjerenje o državljanstvu.

b) Dodatna dokumentacija

-  Uvjerenje o položenom stručnom ispitu,
    -  Uvjerenje/potvrda o radnom stažu u odgojno – obrazovnim ustanovama na poslovima koji
       odgovaraju stručnoj spremi i profilu koja se traži konkursom,
    -  Uvjerenje/potvrda o dužini čekanja na posao na evidenciji Službe za zapošljavanje nakon
       sticanja stručne spreme tražene konkursom,
    -  Uvjerenje/potvrda o prosjeku ocjena tokom školovanja sa oba ciklusa studiranja relevantnog
       za obavljanje posla koji se traži konkursom,
    -  Dokaz o statusu kandidata po osnovu dopunskih prava boraca i članova njihovih porodica u
       skladu sa Zakonom izdatim od nadležnog organa.

Prijava kandidata koji nije dostavio dodatnu dokumentaciju će se smatrati urednom, a prijavljeni kandidat će se bodovati samo po osnovu onih kriterija za koji je dostavio urednu dokumentaciju.

Napomena:
-  Prednost pri zapošljavanju pod jednakim uslovima imaju lica po osnovu čl. 18. Zakona o
   dopunskim pravima boraca i članova njihovih porodica (Sl. novine HNK br. 06/18).
 -  Sa svim kandidatima koji ispunjavaju tražene uslove konkursa obavit će se intervju u skladu sa
    Pravilnikom sa kriterijima za prijem radnika u radni odnos. O vremenu intervjua kandidati će biti
    naknadno obaviješteni.
 -  Kandidati koji budu primljeni u radni odnos, prije potpisivanja Ugovora o radu trebaju dostaviti
    ljekarsko uvjerenje nadležene zdravstvene ustanove koje nije starije od 6 mjeseci, uvjerenje o
    nekažnjavanju i uvjerenje o nevođenju krivičnog postupka.
 -  Konkurs ostaje otvoren 8 dana (osam) od dana objavljivanja u sredstvima javnog  informisanja.
 -  Dokumentacija podnesena na konkurs neće se vraćati kandidatima.
 -  Neblagovremene i nepotpune prijave neće se uzeti u razmatranje.

Prijave na konkurs slati putem pošte na adresu: JU DRUGA GIMNAZIJA MOSTAR, USRC „Mithad Hujdur-Hujka" bb, 88 104 Mostar  sa naznakom  "Prijava na konkurs – ne otvarati”.