Kerim Sadiković-treći put zaredom najbolji sportista Grada Mostara
Objavljeno: 24. feb 2021. | Pogledano: 516 puta

17. februara 2021. godine se u Gradskoj vijećnici u organizaciji Sportskog saveza grada Mostara, održao 19. Izbor najboljih sportaša, sportskih ekipa i sportskih radnika grada Mostara za 2020. godinu. I ove godine, treći put zaredom, titulu najboljeg sportaša grada Mostara u juniorskoj konkurenciji ponio je naš Kerim Sadiković učenik 3.3 razreda. Intervju sa Kerimom uradila je Aldina Kurtović.

1.     Kada ste počeli trenirati plivanje?

·        Plivanje sam počeo trenirati 2009-te godine, sa svojih pet ipo godina.

2.     Zašto baš plivanje?

·        Prije plivanja, roditelji su me upisali na karate, međutim karate nisam nikako volio i uvijek bih plakao na treningu. Nakon toga, tata me prvenstveno upisao na plivanje zbog zdravlja, a i naravno kako bih naučio plivati. Nakon prvog treninga, trenerica me je prebacila u klub.

3.     Kako se zove klub u kojem trenirate i možete li nam reći nešto više o njemu?

·        Moj prvi plivački klub se zvao „PK Velež", klub koji još postoji. Klub u kojem sada treniram zove se „KVS Orka". „KVS Orka" je relativno mlad klub koji je osnovan 2011-te godine, što nas ne sprječava da budemo među tri najbolja plivačka kluba u državi. Kroz tih deset godina postojanja, „KVS Orka" je bilježila fantastične rezultate, kako na takmičenjima na nivou države, tako i na međunarodnim takmičenjima. Svake godine, škola plivanja „KVS Orka", izbaci mnoštvo budućih plivačkih šampiona.

4.     Da li uspjeh podrazumijeva odricanje?

·        Uspjeh itekako podrazumijeva mnoga odricanja, jer bez odricanja nema željenog rezultata.

5.     Iza nas je 2020. godina, po čemu ćete je pamtiti?

·        Pamtit ću je po COVID-19 virisu, po čemu će je po mom mišljenju, čitav svijet pamtiti.

6.     Da li je teško uskladiti sport i školu?

·        Po mome mišljenu, nije teško uskladiti. Sve je u stvaranju dobre radne navike i ne odlaganja obaveza.

7.     Kako su se odvijali trenzinzi tokom pandemije?

·        Treninzi tokom pandemije su se teško odvijali, baš kao i sve ostalo. Sa normalnim radom smo krenuli u šestom mjesecu i od tada nismo imali nekih značajnijih prekida.

8.     Koliko puta sedmično trenirate?

·        Trenutno treniram svakodnevno u vodi i tri puta sedmično u teretani. Kada se spremam za neko značajnije takmičenje, dva do tri puta sedmično idem i prije škole u vodu kako bih ostvario veću kilometražu. Međutim desi se ponekada da mi treba odmor, pa tako taj dan odmorim.

9.     Da li imate svog uzora u ovom sportu?

·        Dok sam bio mlađi, moj uzor je bio Michael Phelps, plivač i sportista sa najvećim brojem medalja sa Olimpijskih igara, sada i nemam nekog uzora u plivanju.

10.  Koji je Vaš najbolji dosadašnji rezultat?

·        Moj najbolji rezultat je vrijeme od 1:05:10 na 100m prsno. To vrijeme je i ujedno bilo novi državni rekord.

11. Za kraj, šta bi poručili učenicima naše škole?

·        Učenicima naše škole poručujem da se trude, da svaki danom budu perspektivnije osobe i da njihova volja bude jača od vještine.