Kritičko mišljenje
Objavljeno: 9. okt 2019. | Pogledano: 921 puta
Seminar na temu Kritičko mišljenje – Diskusije i debate u nastavi hemije i biologije za profesore biologije i hemije, na kome su učestvovale naše profesorice Elma Ćorić- Kajtaz, Mira Đajo-Begić i Sabina Dumpor, održan je 28.9.2019. godine.
Seminar je održala stručna savjetnica Amela Medar u prostorijama Pedagoškog zavoda Mostar koji je ujedno i organizator seminara u saradnji sa organizacijom  Step by Step koja je omogućila povezivanje ove grupe ljudi i unaprijedila njihove kompetencije kroz stalnu podršku i saradnju.
Učesnici seminara su već ranije upoznati sa modulima Škole kritičkog mišljenja, koracima u uspostavljanju učionice za kritičko mišljenje, te alatima koji se  koriste za poticanje kritičkog mišljenja. Prezentirana su i pravila i načini vođenja diskusije i debate a koncepti u nastavi biologije i hemije predstavljeni su na konkretnom primjeru.
Učešće na ovom seminaru omogućit će našim profesoricama kvalitetniji i savremeniji rad sa učenicima i doprinjijeti željenim ishodima nastave.