Mirovni događaj
Objavljeno: 24. maj 2019. | Pogledano: 86 puta
 U sklopu ovogodišnjeg obilježavanja Sedmice mira i implementacije projekta Obrazovanje za mir, učenici naše škole su učestvovali 22.maja 2019.godine na Mirovnom događaju u Muzičkom centru Pavarotti u Mostaru. Pedagoški zavod Mostar je bio pokrovitelj događaja.
Ovogodišnja  koncepcija Mirovnog događaja saznivala se na izložbi likovnih radova učenika svih srednjih škola iz Hercegovačko-neretvanskog kantona  i progodnom muzičkom i dramskom programu. Naši profesori Semin Merzić i Igor Borozan su bili zaduženi za muzički, odnosno likovni dio programa, a s tačkom Prijatelji za Evropu predstavila se i Sekcija francuskog jezika naše škole.
Ovu priliku za promoviranje svog rada  i ugodno druženje sa svojim vršanjicima iz drugih škola naši učenici su lijepo iskoristili, uspostavili kontakte i najavili daljnju saradnju u okviru učeničkih projekata.