MOBILNOST UČENJA U OKVIRU EUSAIR STRATEGIJE STUDIJA IZVODLJIVOSTI
Objavljeno: 22. dec 2016. | Pogledano: 771 puta
Predstavljanje brošure „Mobility for learning in the EUSIR frame- a feasibility study"/ „Mobilnost učenja u okviru EUSAIR strategije- Studija izvodljivosti" u organizaciji Ministarstva obrzaovanja, kulture i sporta HNK održana je jučer, 21. decembra 2016.godine u prostorijama Studentskog hotela Mostar, trg Ivana Krndelja.
Ova brošura predstavlja projekat tj. zajednički alat za poticanje akademske razmjene i mobilnosti srednjoškolaca između partnera u IPA (Adriatic IPA) projektu Jadranske saradnje u jadransko-jonskoj regiji - „Blue SKILLS". Prezentaciji je prisustvovao i kantonalni ministar obrazovanja, nauke, kulure i sporta gosp. Rašid Hadžović, koji se obratio prisutnima.

Brošure su predstavljali gosp. Haris Idriz i gosp. Perkan Pervan, dvojica od ukupno jedanaest autora. U ovom projektu učestvuju: Bosna i Hecegovina, Hrvatska, Crna Gora, Albanija i Italija. Ciljevi projekta su pružanje mogućnosti stjecanja praktičnog rada, upoznavanje druge kulture i jezika. Program se temelji na razmjeni srednjoškolaca i profesora koji po završetku programa dobivaju certifikate o učešću koji im pružaju mogućnost zapošljavanja. Projekat finansira Evropska Unija.

Direktor mr.sc. Ćamil Tabaković i prof.Suad Marić, te učenice trećeg razreda Arnesa Omerika i Habiba Ačkar su prisustvovali prezentaciji ispred Druge gimnazije Mostar.