Na literarnom konkursu povodom obilježavanja 12.rebiu-l-evvela, prve dvije nagrade za naše učenike
Objavljeno: 11. nov 2019. | Pogledano: 831 puta
Prva nagrada za literarni rad na temu: „Muhamed a.s. – čovjek kojeg treba voljeti", pripala je Harunu Šunji dok je drugoplasirana Amila Tucović.

Povodom dana rođenja posljednjeg Božijeg Poslanika, Muhameda a.s., u petak veče 8.11. 2019. godine je upriličen mevludski program u prepunoj Sinan-pašinoj džamiji na Mejdanu. Program su priredili horovi Medžlisa IZ-e Mostar i Karađoz-begove medrese a u sklopu svečanosti dodijeljne su nagrade za najbolje literarne radove na temu: „Muhamed a.s. – čovjek kojeg treba voljeti."
Direktorica Pedagoškog zavoda Mostar dr. Enisa Gološ proglasila najbolje literarne radove učenika i studenata Univerziteta „Džemal Bijedić" pristigle na konkurs koji su u saradnji objavili: Fondacija Daru-l-ilm, Pedagoški zavod i Medžlis IZ-e Mostar. Komisija u sastavu: mr. Nusret Omerika, Šefik ef. Čavčić i Hasan Eminović prvu nagradu i novčani iznos od 200 KM dodijelila je Harunu Šunji, učeniku Druge gimanzije Mostar. Druga nagrada i 150 KM pripali su Amili Tucović, učenici Druge gimanzije, dok je treću nagradu i 100 KM preuzela učenica Karađoz-begove medrese Dženita Biserović.