Nagrada za Aminu Šarančic a zahvalnice:Amili Tucović, Irmi Lipovac i Aneli Tule
Objavljeno: 15. dec 2019. | Pogledano: 1131 puta
Literarni rad Amine Šarančić na temu „Ja biram"uvršten u Zbornik radova o prevenciji ovisnosti kod maldih.
U petak 13.12.2019. godine u Osnovnoj školi Edhem Mulabdić u Sarajevu upriličena je svečana dodjela nagrada u organizaciji udruženja " Proslavi oporavak" koji su organizovali literarni konkurs na temu" Ja biram" , a svrha je prevencija ovisnosti kod mladih. Nagrade za literarne radove su podijeljene učenicima iz cijele BiH. Rad naše učenice Amine Šarančić uvrštan je u Zbornik radova a zahvalnice za učešće na konkursu dobile su: Amila Tucović, Irma Lipovac i Anela Tule, učenice drugih razreda. Svečanosti su prisustovale Amina Šarančić, nagrađena učenica i njena profesorica Jasmina Omerika.
Konkurs je bio namijenjen osnovnim i srednjim školama sa područja Federacije BiH, a projekat je podržan od strane Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke Bosne i Hercegovine.