Open City Mostar 2021
Objavljeno: 15. sep 2021. | Pogledano: 287 puta

Od 1.9. do 22.9.2021. godine u Mostaru se održava manifestacija „Open City Mostar 2021" u organizaciji Evropske Unije u BiH u saradnji sa Gradom Mostarom, Rock školom Mostar i Koledžom ujedinjenog svijeta u Mostaru. Ovo je jedinstven događaj koji se odvija na preko dvadeset lokacija u gradu sa više od osamdeset sadržaja iz oblasti umjetnosti i kreativnosti.

Učešće u ovom događaju su uzeli i učenici Druge gimnazije Mostar: Hana Juklo, Dženis Gadara, Adna Ćesić, Amila Tucović,
Irma Lipovac, Aldina Kurtović, Sara Vejzović i Benjamin Zuhrić.
U ponedjeljak, 13.9. Šetalište u Mostaru je odzvanjalo Šantićevim stihovima.
Prolaznici su mogli uživati u muzici i stihovima, kojim su se učenici Druge gimnazije prisjetili mostarskog pjesnika i njegovih svevremenih poruka.
Svojom umjetničkom izvedbom su doprinijeli značaju ovog događaja u predstavljanju svoje škole i svoga grada.