Posjeta Dramske sekcije Druge gimanzije Sarajevo
Objavljeno: 23. dec 2019. | Pogledano: 967 puta
Dramska sekcija Druge gimnazije Sarajevo počastila je naše učenike predstavom „Prije zvona".
U organizaciji EU Info Mostar učenici Druge gimnazije iz Sarajeva 17.12.2019.godine posjetili su Drugu gimnaziju Mostar u okviru projekta EU Infocentra s ciljem osvještavanja mladih širom Bosne i Hercegovine o prevenciji i zaštiti od maloljetničkog nasilja. Članovi Dramske sekcije Druge gimnazije Sarajevo na čelu sa profesoricom Idom Avdibegovič izveli su svoju najnoviju predstavu pod nazivom „ Prije zvona"u holu naše škole. Predstava govori o aktuelnim pitanjima mladih kao što su pitanje identiteta, prijateljstva i zanamerivanja kao oblika nasilja. Radnja predstave se dešava dvadest minuta prije školskog zvona a priča je ispričana iz različitih perspektiva likova. Predstava je koncipirana u vidu foruma teatra i interaktivnog je karaktera a nosi važnu lekciju o vršnjačkom nasilju.
Nakon predstave  uslijedilo je druženje domaćina i gostiju a između ostalog razgovaralo se i o načinima prevencije i zaštite od vršnjačkog nasilja.