Projekt GAE tabla, webinari Upravljanje stresom i Emocionalna pismenost
Objavljeno: 2. feb 2021. | Pogledano: 40 puta
Druga gimnazija Mostar sudjeluje u projektu GAE Tabla koji provodi Save the Children u saradnji s Mrežom za izgradnju mira. Projektom su predviđene razne aktivnosti za profesore, učenike i roditelje koje će se realizovati tokom ove i naredne školske godine. Koordinatorica projekta ispred naše škole je profesorica Erna Ćurić. 
U slopu navedenog projekta profesorice Mira Đajo-Begić i Erna Ćurić su u decembru sudjelovale na webinarima  Upravljanje stresom i Emocionalna pismenost. Teme webinara su, nažalost izizetno aktuelne u savremenom životu a svakao da su sudionici u odgojno-obrazovnom procesu u uvjetima pandemije Covid-19 svakodnevno izloženi stresu pa informacije o stresu koje pruža specijalistkinja za mentalno zdravlje i psihološku podršku Miroslava Marjanović putem webinara mogu svima poslužiti u prevenciji i rješavanju ovog svakodnevnog problema. Sadržaj webinara zainteresiranim profesorima dostupan je na sljedećim linkovima: 
Link za snimak webinara Upravljanje stresom
https://drive.google.com/file/d/1toTVP19FlGxbjxpbJx360WmRwCtJLT4V/view?usp=sharing

Link za webinar Emocionalna pismenost
https://childhub.org/sh/webinari-o-djecijoj-zastiti/emocionalna-pismenost