Razumijevanje mentalnog zdravlja
Objavljeno: 22. dec 2016. | Pogledano: 1106 puta
Vijeće učenika Druge gimnazije Mostar je prisustvovalo treningu za razumijevanje mentalnog zdravlja dana 26.10.2016.godine u zgradi Đačkog doma s početkom u 11 sati.
Trening je bio u organizaciji Udruženja mladih psihologa Grada Mostara, a predvodile su ga Medina Vejzović-Kljako i Amra Selimhodžić.
Trening je bio zasnovan na interaktivnim igrama, diskusiji i samoj prezentaciji o mentalnom zdravlju.
Po završetku treninga svi učesnici su dobili zadatak da ovaj tip prezentacije sprovedu i u vlastitoj školi uz Vijeće učenika.
Drugu gimnaziju Mostar su na treningu predstavljale Ajdina Aličić (III3) i Habiba Ačkar (III2).
Vijeće učenika je održalo prezentaciju o mentalnom zdravlju na redovnom sastanku 13.12. Učenici naše škole su se educirali o vrstama mentalnih poremećaja, smetnjama i bolestima. Tokom prezentacije se vodila diskusija i o samoj prevenciji.