Regionalno takmičenje "Speling Bee"
Objavljeno: 16. apr 2019. | Pogledano: 803 puta
U organizaciji Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini i uz podršku Američkog kutka, u Mostaru  je 15. aprila 2019. godine održano regionalno takmičenje u slovkanju riječi na engleskom  jeziku "Spelling Bee”. Svoje vještine slovkanja pokazali su učenici iz 28 škola:  iz Posušja, Livna, Mostara, Širokog Brijega, Kupresa, Stoca, Gornjeg Vakufa-Uskoplja, Jablanice ,Konjica, Čitluka, Čapljine te brojnih drugih mjesta i gradova. Drugu gimnaziju Mostar predstavljali su: Eman Numić i Eldin Guzin u pratnji profesorice Nejre Mušić, koordinatorice školaskog takmičenja „ Spelling Bee".
Kao i dosadašnjih godina naša škola je i ove godine postigla zavidan rezultat na regionalnom takmičenju i takmičari su uspješno prošli prvih šest krugova takmičenja. Pored odličnih rezultata, učenici su stekli korisna nova iskustva i znanja, a svaki sudionik  dobio je i pisanu potvrdu (Certificate of Excellence) od Veleposlanstva SAD-a kojom se potvrđuje izvrsnost u radu.
Iskrene čestitke Emanu i Eldinu, sa željom da im ovo iskustvo bude motivacija za dalje učenje i napredak!