Šahovski turnir za srednje škole Grada Mostara
Objavljeno: 4. feb 2019. | Pogledano: 666 puta

Sadžida Džiho, Kenan Elezović, Esmin Sabljić, Ilma Maksumić sa osvojenih 12,0 bodova dijeli treće mjesto sa Gimnazijom Mostar.

U subotu 2. februara 2019. godine u sali Hotela „Bristol" održano je šahovsko takmičenje za učenike srednjih škola Grada Mostara. Šahovski turnir organizirao je Sportski savez Grada Mostara, Šahovski klub Mostar i Šahovski klub Zrinjski u saradnji sa Ministarstvom obrazovanja, nauke, kulture i sporta Hercegovačko-neretvanskog kantona a svečanost je prigodnim riječima otvorio Rašid Hadžović, ministar obrazovanja, nauke, kulture i sporta Hercegovačko-neretvanskog kantona. Drugu gimnaziju Mostar predstavljali su: sadžida Džiho, Kenan Elezović, Esmin Sabljić, Ilma Maksumić u pratnji profesora Danijala Veledara. Eletrotehnička škola zauzela je prvo mjesto sa osvojenih 16 bodova, drugo mjesto pripalo je United Word Collage-u sa osvojenih 12,5 bodova a treće i četvrto mjesto pripalo je Gimanziji Mostar i Drugoj gimnaziji Mostar sa osvojenih 12,0 bodova.

Našim takmičarima upućujemo iskrene čestitke i želimo mnogo uspjeha u budućim takmičenjima.