Saradnja sa osnovnim školama kroz kreativno učenje njemačkog jezika
Objavljeno: 17. mar 2023. | Pogledano: 226 puta

Koliko jezika znaš, toliko ljudi vrijediš

Protekle sedmice naši maturanti sa profesoricama Monikom Dizdarević i Dženitom Drljević učenicima devetih razreda Osnovne škole Zalik, Osnovne škole Mustafa Ejubović – Šejh Jujo i Osnovne škole Blagaj darovali su malo drugačiji čas njemačkog jezika. Vođena činjenicom da strani jezici imaju izuzetno važnu ulogu u razvoju obrazovanja Druga gimnazija Mostar potiče učenje stranih jezika jer se na taj način povećava kretivnost i različite vještine, poput kritičkog razmišljanja ili analiziranja a pored toga razvija se i razumijevanje stranih kultura te upoznaju nove ideje, navike, običaji i vrijednosti. Vođeni spoznajom da se značaj učenja stranih jezika ogleda prvenstveno u razvoju sposobnosti komuniciranja i povezivanja sa drugima pripremili smo i organizirali zabavne, vesele i razigrane časove njemačkog jezika u kojima se obostrano uživalo. Kreativne radionice kroz mnogo zanimljivih sadržaja, prvenstveno zanimljivih igara i kvizova, omogućile su učenicima jednostavniji pristup njemačkom jeziku i jednostavnije usvajanje znanja iz vokabulara i gramatike.

Saradnja Druge gimnazije sa osnovnim školama višestruko je korisna i potrebna aktivnost kako za osnovne škole tako i za naše učenike na planu njihove profesonalne orijentacije koja ih uskoro očekuje

„Poznata latinska izreka koja kaže: Koliko jezika znaš, toliko ljudi vrijediš, pokazuje realan način današnjeg života jer što više jezika naučimo, veće su nam šanse za postizanje željenih ciljeva. Poznavanje barem jednog stranog jezika neizostavan je dio našeg života jer živimo u globalnom svijetu"- poručila je profesorica Dizdarević uz nadu da će se nastaviti saradnja na različitim nivoima obrazovanja u cilju lakšeg učenja njemačkog jezika, ali i svih drugih jezika i zahvalila osnovnim školama koje su učestvovale u navedenim aktivnostima.

Fotografije sigurno više govore od riječi pa djelić atmosfere možete pogledati u glareiji slika!