Školsko takmičenje iz Bosanskoga jezika i književnosti
Objavljeno: 14. maj 2019. | Pogledano: 51 puta
"Bosanski jezik i književnost to je jedna ogromna livada koja se guši od rasta, cvijeća i mirisa. Livada ostaje blizu, zemlju krasi i preliva, u zemlju otresa sjeme." (Isidora Sekulić, književnica, 1941. godine, dočekujući bosanskohercegovačke pisce u Beogradu)

Od 18 do 25 aprila odražano je školasko takmičenje iz Bosanskoga jezika i književnosti u organizaciji profesorica: Jasmine Omerika, Saime Ekinović, Edine Čomić i Elvire Isaković Hrle. Takmičenju je pristupilo 50 učenika a najbolje rezultate po razredima ostavrili su sljedeći učenici:
U kategoriji prvih razreda najbolja je bila Azra Gološ, zatim Amila Tucović pa Selma Maksumić.
U drugim razredima najbolje znanje pokazale su: Ehlimana Ćesić, Amila Macić i Husić Merjem.
Poredak u trećim razredima je sljedeći: Rijad Šuta, Medina Tikveša i Đana Marić.
Najbolje rezultate neđu maturantima ostvario je Adnan Fazlagić, zatim Asja Kuko i Almedina Omanović na drugom mjestu sa istim brojem bodova i Adnan Bratić na trećem mjestu.
Čestitamo svim nagrađenim učenicima.