Školsko takmičenje iz matematike
Objavljeno: 20. mar 2020. | Pogledano: 905 puta
04. marta 2020. godine u organizaciji Aktiva profesora matematike Druge gimnazije Mostar održano je školsko takmičenje iz matematike. Najbolje rezultate pokazali su:

U klasi prvih razreda prva je bila Nuhić Lejla, a drugo mjesto su zauzeli učenici Ljubović Ilma i Mušić Danis.

U drugim razredima najbolji rezultat je imala Lipovac Irma, a slijede je drugoplasirana Demirović Emina i trećeplasirani Ulaković Adnan.

U trećim razredima najbolji rezultat ostvarilo je Korić Amar, zatim Đidelija Armin i Ćesić Ehlimana.

U kategoriji maturanata najbolja je bila Ždralić Almedina, drugoplasirani je Pobrić Osman i Tikveša Medina je trećeplasirana.

Najboljim matematičarima Druge gimnazije Mostar želimo mnogo uspjeha na predstojećem Kantonalnom takmičenju i plasman na Federalno takmičenje iz matematike.