Svečana podjela diploma maturantima
Objavljeno: 17. jun 2019. | Pogledano: 244 puta
U petak 14.6.2019. u Studentskom hotelu, uz prisustvo mongobrojnih roditelja i profesora, održana je svečana podjela diploma maturantima Druge gimnazije Mostar. U Muzičkom dijelu programa učestvovali su Nerman Tikveša, Marija Herceg i Adrijan Tarčuki.
U petak 14.6.2019. u Studentskom hotelu, uz prisustvo mongobrojnih roditelja i profesora, održana je svečana podjela diploma maturantima Druge gimnazije Mostar. U Muzičkom dijelu programa učestvovali su Nerman Tikveša, Marija Herceg i Adrijan Tarčuki.
Voditelji programa, maturanti Anela Tiro i Adnan Fazlagić su se emotivnim riječima rastali od svoje generacije. Govorili su o putu dugom četiri godine, putu odrastanja i obrazovanja, putu na kojem su gradili sebe. Govorili su kako se njima, a sigurno i ostalim maturantima, činilo da ih od onog trenutka kada su veseli i zaigrani, ali i nesigurni i zbunjeni, ušli u zgradu Druge gimnazije, do mature dijeli vječnost i da su tek postali svjesni da iza njih ostaju veliki odmori i brige šte će taj jesti, te sapas u vidu školskog zvona. Postali su svjesni da su to bili trenuci bezbrižnog života i da dolaze godine koje nose odgovornost i obaveze, koje su puno veće od školskih. Zahvalili su svim profesorima za sve što su ih naučili, a svoje kolege pozvali da pamte jedni druge po dobrom, po lijepim trenucima koje su provodili zajedno i svakom osmjehu koji su jedni u drugima izazvali, te da ne tuguju zbog rastanka, nego da se raduju što su imali takve osobe kraj sebe.
Maturantima su se obratili direktor Ćamil Tabaković, te njihovi razrednici Edina Čomić, Nejra Mušić, Arnela Pandur, Šerif Bojičić i Erna Ćurić koji su svojim riječima i porukama ispratili jednu od najboljih generacija Druge gimnazije.