Svjetski dan čišćenja
Objavljeno: 18. sep 2022. | Pogledano: 196 puta
Svjetski dan čišćenja (World Cleanup Day) je ekološki pokret kojeg je svjetski Let’s Do It tim započeo 2018. godine sa ciljem da našu planetu očisti od otpada i podigne ekološku osviještenost njenih stanovnika. Do sada je ovaj pokret ujedinio aktiviste iz 180 zemalja, koji organizuju akcije čišćenja u septembru širom svijeta.

Ove godine Svjetski dan čišćenja obilježava se 17. septembra, a Let’s Do It tim će u našoj zemlji organizovati i koordinisati akcije čišćenja na više od 40 lokacija širom BiH u saradnji sa UG „Ruke".Učenici naše škole su se i ove godine priključili ovom ekološki značajnom pokretu i dali svoj doprinos za ljepšu i čistiju životnu sredinu i promociji zdravih stilova života.