Takmičenje srednjoškolaca u poduzetništvu(7.MUNJA BUSINESS CHALLENGE)
Objavljeno: 12. apr 2019. | Pogledano: 857 puta
U srijedu 10. aprila  2019. u Mostaru, u prostorijama SPARKA, održao je 7. po redu Munja business challenge u kojem su učestvovali i prestavnici naše škole : Nerman Tikveša, Ajla Tabaković i Ehlimana Balavac.

Učenici su bili podijeljeni u jedanaest mješovitih timova s vršnjacima iz drugih gradova. Timovi su imali za zadatak kreirati  turističku uslugu, ponudu ili proizvod, koji će privući kineske turiste koji na jednom od svojih putovanja odluče posjetiti našu lijepu Hercegovinu. Kroz timski rad i uz pomoć mentora učenici su u timovima pokazivali svoje liderske i poduzetničke vještine, te su ih na kraju prezentirali stručnom žiriju i naravno ostalim učenicima.
Najuspješnija tri tima će učestvovati na Državnom finalu u Sarajevu koje će se održati od 17 do 19 aprila 2019. godine. Među učesnicima na Državnom finalu je i naša Ehlimana Balavac kojoj želimo mnogo uspjeha u predstojećem takmičenju.