Treće mjesto za naše djevojke
Objavljeno: 12. feb 2020. | Pogledano: 285 puta
12.2.2020. u organizaciji Sportskog saveza Grada Mostara održan je tutnir u stonom tenisu za učenice srednjih škola. Naše takmičarke: Sadžida Džiho, Melisa  Kadrić i Amina Bašić ostvarile su treće mjesto. Čestitamo timu Druge gimnazije Mostar i njihovom mentoru profesoru Danijalu Veledaru.
Da podsjetimo, stoni tenis je sport koji korijene vuče iz Engleske s kraja 19. vijeka. Zamišljen je kao kućna varijanta velikog tenisa, a ime ping-pong dobio je zbog odzvanjanja loptice na igrajućem stolu. Vremenom je postao i olimpijska disciplina. Iako se često smatra društvenom relaksacijom, stoni tenis je zapravo vrlo kompleksan sport. On uključuje aktivnost cijelog tijela.
Ping-pong obuhvaća tjelesne, umne i emotivne napore igrača te donosi puno zdravstvenih dobrobiti za tijelo i um.