Druga gimnazija ponovno prva
Objavljeno: 3. apr 2021. | Pogledano: 714 puta

U subotu 27. marta 2021. godine, poštujući epidemiološke mjere, održano je Kantonalno takmičenje iz matematike za učenike srednjih škola Hercegovačko-neretvanskog kantona u organizaciji Udruženja matematičara "Algoritam". Takmičenje je održano na tri lokacije i odvijalo se paralelno u prostorijama Druge gimnazije Mostar, Srednje škole Jablanica i Srednje škole Konjic.

Učenici naše škole ostavrili su izvanredne rezultate:

U kategoriji prvih razreda Amar Pehilj je osvojio treće mjesto, Hana Juklo četvrto mjesto a  Hana Isić sedmo mjesto.

Lejla Nuhić osvojila je prvo mjesto u kategoriji drugih razreda, Ena Razić četvrto, Ilma Ljubović osmo a Dženis Gadara deveto mjesto.

U kategoriji trećih razreda Irma Lipovac osvojila je treće mjesto, Amila Tucović deveto a Adnan Ulaković četrnaesto mjesto.

Među maturantima Armin Đidelija osvojio je prvo mjesto, Amar Korić i Ehlimana Ćesićdijele treće mjesto.

Plasman na Federalno takmičenje iz matematike ostvaren je u svim kategorijama a Druga gimnazija Mostar je osvojila ekipno prvo mjesto.

Čestitamo svim učenicima koji su predstavljali Drugu gimnaziju Mostar na ovom takmičenju, kao i profesorima koji su ih pripremali!