Bajram šerif mubarek olsun
Objavljeno: 3. jun 2019. | Pogledano: 133 puta
Svim uposlenicima, sadašnjim i bivšim učenicima islamske vjeroispovijesti, želimo sretan i radostan nastupajući Bajram.
Neka nam ovaj Bajram svima donese mir i radost, zajedništvo i razumijevanje kako bismo svi zajedno koračali ka boljoj budućnosti. Blagdani po svojoj naravi i značenju, pored fizičkog i duhovnog veselja, radosti i ushićenja, nose poruku intenzivnog sjećanja i razmišljanja oprošlosti, sadašnjosti i budućnosti. I to aktivnog i angažiranog sjećanja i razmišljanja koje je u stanju da pozitivno transformira ličnost i društvo u pravcu pojedinačnog i kolektivnog boljitka i prosperiteta.
Bajram nas podsjeća na bereket ramazanskog vremena, vremena koje je iza nas i koje nam je podarilo bajramsku radost, nagrade i veselje. Ali nas i opominje da, i iza Bajrama treba nastaviti sa činjenjem dobrih djela, jer naša djela ne prestaju sa ramazanom, nego sa smrću. Svim uposlenicima, sadašnjim i bivšim učenicima islamske vjeroispovijesti, želimo sretan i radostan nastupajući Bajram. 
Bajram šerif mubarek olsun!
Kolekriv Druge gimnazije Mostar.