Ispraćaj direktora Ćamila Tabakovića u zasluženu penziju
Objavljeno: 8. mar 2023. | Pogledano: 426 puta

Čovjek koji  živi matematiku čiji su zadaci dobrobit škole a ciljevi savremeno opremljena škola koja pruža najbolje uvjete svojim đacima i kvalitetno osoblje koje je kadro pružiti savremeni nastavni proces i odgovoriti izazovima savremenog učenika i zajednice-naš Ćama.

Ovogodišnji Međunarodni dan žena, 8. mart kolektiv Druge gimnazije Mostar proslavio je na poseban način upriličivši svečani ispraćaj u zasluženu penziju našem dugogodišnjem direktoru Ćamilu Tabakoviću. U prazničnoj atmosferi restorana Ada u Blagaju ispred članova kolektiva pedagogica Zibica Šuta je u kratkom emotivnom govoru uputila najljepše želje gospodinu Tabakoviću u budućem penzionerskom životu prisjećajući se pri tom mnogobrojnih vrijednosti i postignuća koje su obilježile naš zajednički rad u Drugoj gimnaziji.

Gospodina Ćamila Tabakovića Druga gimnazija Mostar pamtit će prvenstveno kao čovjeka koji se domaćinski i prijateljski odnosio kako prema kolektivu, tako i prema svim učenicima koji su pohađali našu školu. Pamtit će ga kao matematičara koji živi matematiku čiji su zadaci uvijek bili dobrobit škole a ciljevi savremeno opremljena škola koja pruža najbolje uvjete svojim đacima i kvalitetno osoblje koje je kadro pružiti savremeni nastavni proces i odgovoriti izazovima savremenog učenika i zajednice zbog čega se naša škola može pohvaliti izuzetnom opremljenošću. Pamtit će ga kao našeg Ćamu, susretljivog i svima bliskog uvijek raspoloženog za inovacije, otvorenog za projekte, punog razumijevanja za ljudske slabosti i vrline koje svako ima u određenom trenutku. Pamtit će ga prvenstveno kao profesora kako je s ponosom sebe nazivao pa tek onda kao direktora.

Profesor Tabaković svoj nastavnički zanat ispekao je u Srednjoj školi Stolac a sa razvojem proteklog rata život ga odvodi u Mostar gdje će istovremeno prenositi znanje učenicima u mnogim ratnim i poratnim školama  Grada Mostara i vojnički braniti opkoljeni Mostar u vrletima Vranjevića. Na Univerzitetu Džemal Bijedić u Mostaru naš Ćama je bio dugogodišnji saradnik na raznim fakultetima koji su imali matematiku a jedan dio radnog vijeka proveo je i u Pedagoškom zavodu Mostar iz koga je željan učionice došao u Drugu gimanaziju Mostar.

Dragi naš Ćama, neka Vam je  zdravo i dugovječno u zasluženoj penziji. Zahvaljujemo Vam za sve što ste učinili za Drugu gimnaziju Mostar!