Le Deuxième lycée à Mostar
Objavljeno: 27. nov 2023. | Pogledano: 127 puta
Školski konkurs za izradu novogodišnje čestitke na francuskom jeziku
Poziv za učenike Druge gimnazije Mostar da učestvuju na sada već tradicionalnom konkursu poštujući sljedeće propozicije:
  •  učenici izrađuju radove u paru;
  •  čestitka treba da sadrži elemente koji povezuju bosanskohercegovačku i francusku kulturu po pitanju obilježavanja praznika Nova godina (npr. okićen grad, dječije radosti i sl.);
  • čestitka treba da sadrži i element "duh olimpizma" (2024. je 40 godina od održavanja Olimpijskih igara u Sarajevu, a iste godine naša Lana Pudar učestvuje na Olimpijskim igrama u Parizu);
  • čestitka mora sadržavati logotip Druge gimnazije Mostar
  • čestitka na poleđini mora imati prigodan tekst za Novu godinu, na francuskom jeziku.

Žiri odabrat će najbolje radove koji će biti proglašeni u posljednjoj sedmici prvog polugodišta, a autori će dobiti prigodne poklone i diplome na školskoj manifestaciji dodjele diploma sa školskih konkursa.

Konkurs je otvoren od 1. do 22. decembra 2023.

plakat2.pdf
(447.62 KB)