Let's Read / Čitajmo projekat
Objavljeno: 27. nov 2022. | Pogledano: 143 puta

Na poziv Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini naša škola je uzela učešće u projektu Let's read / Čitajmo koji je organizovan za srednjoškolce u okviru predmeta Engleski jezik širom Bosne i Hercegovine.

Knjiga koja je odabrana za ovaj program je The House on Mango Street, autorice Sandre Cisneros. Knjiga se smatra modernim klasikom Chicago književnosti i bila je predmet brojnih akademskih publikacija.

Cilj projekta je omogućiti učenicima da nauče više o američkom društvu, odrastanju, potragom za drugačijim načinom postojanja od onog naslijeđenog i društveno predodređenog, pripadanju, potrazi za sopstvenim identitetom, ljudskoj snazi, i mnogim drugim temama koje su univerzalne za sve tinejdžere širom svijeta, te da poboljšaju svoje znanje engleskog jezika i izraze svoja mišljenja i stavove o pitanjima koja su za njih važna.
Dana 23.11.2022. godine profesorice Nejra Mušić i Arnela Pandur su za naše učesnice programa organizovale prvu radionicu / diskusiju o knjizi na kojoj su učenice pokazale veliki stepen zainteresovanosti i motiviranosti.

Radujemo se sljedećem sastanku i novim, zanimljiv diskusijama o romanu The House on Mango Street.