Najbolja srednja škola u HNK-u
Objavljeno: 25. maj 2017. | Pogledano: 5798 puta
U utorak, 23. maja 2017. godine, održana je manifestacija dodjele nagrada i priznanja učenicima osnovnih i srednjih škola koji su postigli zapažene rezultate na kantonalnim takmičenjima.
Organizator je bio Pedagoški zavod Mostar, a manifestacija dodjele održala se u amfiteatru Fakulteta humanističkih nauka Univerziteta „Džemal Bijedić" u Mostaru. Prisutnima su se obratili ministar obrazovanja, nauke, kulture i sporta HNK-a Rašid Hadžović i direktorica Pedagoškog zavoda Mostar Sabaheta Bijedić.
Ministar Hadžović istaknuo je značaj ovakve manifestacije, u kojoj se mladost i njihov talent prepoznaje i nagrađuje. Direktorica Pedagoškog zavoda Sabaheta Bijedić izjavila je da je ukupno organizovano 11 takmičenja, a učestvovalo je 1050 učenika. Nagrade je primilo njih 81.
Druga gimnazija Mostar je na nivou srednjih škola našeg Kantona proglašena najboljom srednjom školom, te je stoga direktor Ćamil Tabaković održao govor ističući da su dobitna kombinacija Škole kvalitetni profesori i kvalitetni učenici. Druga gimnazija Mostar osvojila je nagrade iz bosanskog jezika i kniževnosti, njemačkog jezika, matematike, fizike, hemije. Također,  profesorica Jasmina Omerika je dobila priznanje za izuzetne rezultate postignute na takmičenjima iz natavnog predmeta Bosanski jezik i književnost.
Ovim putem Uprava Škole čestita profesorima i učenicima koji su ostvarili zapažene rezultate.