Posjeta izložbi PROGOVARA(J)MO (SPEAK OUT) u Centru za kulturu Mostar
Objavljeno: 22. sep 2021. | Pogledano: 346 puta
U utorak 21.9.2021.godine, povodom obilježavanja Međunarodnog dana mira, učenici IV i III razreda naše škole, u pratnji profesorica  Nejre Mušić i Arnele Pandur, posjetili su izložbu  PROGOVARA(J)MO- (SPEAK OUT), postavljenu u prostorijama Centra za kulturu Mostar.

Izložbu organizuje Muzej ratnog djetinjstva u partnerstvu sa Međunarodnom organizacijom za migracije (IOM BiH), Udruženjem  Zaboravljena djeca rata, Fondacijom Krila nade i Udruženjem PSIHOLAB , te uz podršku Vlade Velike Britanije.

Ovom prilikom učenici, zajedno sa profesoricama su imali priliku učestvovali i u edukativnoj radionici na temu izgradnje mira.

Cilj izložbe, kao i radionice je podizanje svijesti o užasnim traumama i drugim problemima sa kojima se žrtve i djeca rođena zbog rata suočavaju.Posjetom izložbe i aktivnim učešćem u radionici, nadamo se da smo uspjeli pružiti bar jedan mali dio podrške ovim hrabrim osobama.