Posjeta lektora Francuskog instituta g. Benjamina Hoffmanna našoj školi
Objavljeno: 2. mar 2023. | Pogledano: 191 puta

Lektor francuskog jezika pri Francuskom institutu u Mostaru, g. Benjamin Hoffmann susreo se danas s našim učenicima koji uče francuski jezik u okviru projekta Institucionalne mobilnosti „Povratak francuskog jezika u obrazovne sisteme Zapadnog Balkana" u koji je uključena naša škola.

Tokom susreta, lektor Hoffmann je upoznao naše učenike s francuskim obrazovnim sistemom i iskoristio priliku da razgovara s učenicima o pripremama školske razmjene s Gimnazijom „Antoine de Saint- Exupéry" iz Terrasson-Lavilledieua i projektima u sklopu obilježavanja Međunarodnog dana frankofonije.

Ispred Druge gimnazije, lektora su dočekale pedagogica prof. Zibica Šuta i profesorice uključene u pomenuti projekt Nejra Mušić i Indira Maksumić. Susret je iskorišten za razgovor o mogućnostima i oblicima saradnje u narednom periodu.