Posjeta ministra Obrazovanja, nauke, kulture i sporta Drugoj gimnaziji
Objavljeno: 9. dec 2020. | Pogledano: 177 puta
Danas 9. decembra 2020. godine ministar obrazovanja, nauke, kulture i sporta Hercegovačko-neretvanskog kantona Rašid Hadžović posjetio je Drugu gimnaziju Mostar.
Cilj posjete prvenstveno je bila analiza toka nastavnog procesa i iznalaženje optimalnih rješenja za kvalitetniji nastavni proces u uvjetima pandemije. Poštujući epidemiološke mjere sastanku je prisustovalo 15 članova Nastavničkog vijeća Druge gimnazije Mostar. Direktor škole Ćamil Tabaković upoznao je  ministra sa modelom izvođenja nastave, IT kapacitetima i epidemiološkom situacijom u školi. Članovi Nastavničkog vijeća su iznijeli niz konstruktivnih prijedloga za poboljšanje platforme e-skola i nastavnog procesa u cjelini sa željom da se u što skorije vrijeme nastava odvija u normalnim okvirima. Ministar je zahvalio na prijedlozima i istakao značaj stalnog aktivnog dijaloga Ministarstva i škola u cilju realizacije i optimizacije nastavnog procesa u uvjetima pandemije. Pored ostalog Hadžović je naglasio da ni jednog trena ne smijemo zanemariti specifičnost trenutka u kome živimo kao ni sam razvoj epidemiološke situacije od koje zavise sve aktivnosti, ali i determiniranost nastavnog procesa naredbama Kriznog štaba Federalne uprave civilne zaštite.