Radionica na času bosanskog jezika
Objavljeno: 11. apr 2018. | Pogledano: 1046 puta
Učenici četvrtog razreda Druge gimnazije Mostar danas su prisustvovali nešto drugačijim časovima bosanskog jezika i književnosti, na kojima su kroz vježbu i interakciju imali priliku ponoviti i proširiti stečena znanja iz oblasti historije jezika, jezičke kulture, usmene te savremene književnosti Bosne i Hercegovine.
Nakon uspješno održane radionice u Karađoz-begovoj medresi, studentice završne godine Odsjeka za bosanski jezik i književnost Fakulteta humanističkih nauka Univerziteta "Džemal Bijedić” u Mostaru, danas su nastavile pripremu za polaganje ispita iz Metodike nastave bosanskog jezika i književnosti II (praksa), čime su stekle jedno od prvih iskustava predavačkog rada u učionici.
Profesorica Irma Marić i studentice, koje su usput, naše bivše učenice, zahvalili su se Drugoj gimnaziji Mostar na spremnosti za saradnju u nadi da će slični oblici saradnje između Fakulteta humanističkih nauka i naše škole nastaviti dugogodišnji kontinuitet.