REZULTATI NAGRADNOG KONKURSA ZA IZBOR NAJBOLJEG IDEJNOG RJEŠENJA LOGOTIPA JU DRUGA GIMNAZIJA MOSTAR
Objavljeno: 4. nov 2023. | Pogledano: 98 puta
U novu školsku godinu Druga gimnazija Mostar zakoračila je sa novim logotipom Škole.

 

 

Nakon Konkursa koji je objavljen na zvaničnoj stranici Škole, Komisija za provođenje Konkursa odabrala je idejno rješenje učenice IV2 SARAH TIRO koje zadovoljava sve uslove i kriterije propisane Konkursom:

  • dizajn logotipa je originalan rad autorice;
  • iz ponuđenog rješenja se prepoznaje vizualni identitet Škole;
  • logotip je izrađen u tačno zadatom formatu;
  • logotip je kreativan, jedinstven i jednostavan, sa dozom profinjenosti, te prati savremene trendove u dizajnu;
  • logotip je reprezentativan i u boji, i u crno-bijeloj varijanti;
  • svojom veličinom i oblikom omogućava izvedbu u različite svrhe ;
  • elementi logotipa sadrže simbol grada Mostara;
  • inovativnost i originalnost predloženog rješenja je u skladu sa načelima odgojno-obrazovne ustanove;

 

 

 Komisija je prezentirala ponuđeno idejno rješenje Nastavničkom vijeću na sjednici održanoj 19. 10. 2023. godine, te je ono jednoglasno usvojeno. Školski odbor naše škole također je jednoglasno podržao novo idejno rješenje, uz čestitke autorici.

 

 Novi logotip će od sada biti zastupljen u svim službenim dokumentima, na društvenim mrežama, Web stranici Škole, promotivnim materijalima, publikacijama i sl., te se nadamo da će vrlo brzo postati brend, kao što je bio i prethodni koji je također dostojno predstavljao ličnu kartu naše škole.

 

Direktorica Škole je uručila zasluženu nagradu našoj Sarah i zvanično čestitala na uspješno obavljenom zadatku. Uputila joj je poruku da treba biti ponosna na sebe jer je svojim idejnim rješenjem ostavila upečatljiv trag u školi koju pohađa.