Svečani prijem za naše zlatne rukometašice
Objavljeno: 27. mar 2023. | Pogledano: 303 puta

Azra Letić, Ilajda Šuta, Emina Hadžović, Lamija Ćatić, Sajra Šuta, Amina Šarić, Asija Muraspahić, Freya Gološ, Hana Ćorić, Hana Čolaković, Ilhana Isić i Danina Šejtanić donijele su zlato Drugoj gimnaziji Mostar.

Direktorica Druge gimnazije Mostar Nejra Mušić upriličila je svečani prijem za naše rukometašice i njihovog profesora Danijala Veledara koji su na turniru koji je organizirao Sportski savez Grada Mostara osvojili prvo mjesto. Naše zlatne cure timskom igrom osigurale su pobjedu i njihova imena trebaju biti upamćena:  Azra Letić, Ilajda Šuta, Emina Hadžović, Lamija Ćatić, Sajra Šuta, Amina Šarić, Asija Muraspahić, Freya Gološ, Hana Ćorić, Hana Čolaković, Ilhana Isić i Danina Šejtanić. U ugodnom razgovoru direktorica je učenicama i profesoru čestitala na ostvarenom uspjehu ističući da je pored odličnih rezultata u matematici, fizici, jezicima, informatici, uspjeh u sportu izuzetno bitan, ne samo za Školu već i za svakog učenika pojedinačno.

„Sport predstavlja opće ljudsko dobro i  jedan je od najizrazitijih oblika čovjekove kreativnosti. Sport osim očuvanja zdravlja, te stvaranja radnih i odbrambenih sposobnosti ima i značajnu društvenu ulogu. Ta uloga je prvenstveno usmjerena na odgojno obrazovne vrijednosti. Značajan je utjecaj sporta na formiranje ličnosti. On omogućava mladima da razviju svoje humane kvalitete i promovira autentične ljudske vrijednosti. Odgoj za ljubav, život i zajedništvo prevenira egoistično zatvaranje u sama sebe i predstavlja snažnu prepreku širenja droge, alkohola i kriminala koji su u današnje vrijeme vrlo rašireni"– istakla je direktorica Mušić.